Tarifkolik

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Reçeller

Şeftali Reçeli

Şeftaliler bitmeden sizlerle güzel bir reçel tarifi paylaşmak istiyorum. Fotoğrafta gözlerini reçelime dikmiş olan ayı, oğluma ait. Oğlum henüz reçel diyemiyor bu yüzden ona kasedekinin bal olduğunu söylemiş. Ne dersiniz sizce ayıya gerçeği söylemelimiyim?

Pazar, 02 Ekim 2011 21:55
 

Kivi Reçeli

Evdeki reçeller bitince farklı bir tarif denemek istedim ve eşimin isteği üzerine ilk kez kivi reçeli yaptım. Tahmin ettiğim gibi hafif ekşi ama lezzetli ve kıvamı güzel bir reçel oldu. Biz çok beğendik. Denemek isteyenler için işte tarifim.. Cumanız mübarek olsun..

Cuma, 09 Eylül 2011 11:49
 

Çilek Reçeli

cilek_receli

Çileğin artık mevsimi geliyor, güzel kokmaya ve tatlanmaya başlamış. Evdeki reçeller bitince ben de daha fazla dayanamadım ve bir kavanoz çilek reçeli yaptım. Benim gibi daha küçük ve güzel çileklerin çıkmasını bekliyemeyenler için  tarifim hazır. Hayırlı Cumalar..

Cuma, 03 Haziran 2011 14:31
 

Portakal Reçeli

portakal_receli

Portakalların zamanı geçmeden güzel bir reçel yapmaya ne dersiniz? Nette ararsanız portakal reçeli yapmanın bir çok yolu olduğunu göreceksiniz. Şimdi sizlere oldukça pratik, anlaşılır ve lezzetli bir tarif vereceğim. Eğer ilk kez yapıyorsanız reçelinizi yakmamaya dikkat edin diyorum. Vesselam..

Perşembe, 10 Şubat 2011 10:56
 

Vişne Reçeli

visne_receli

Evde fazla reçel kalmayınca derin dondurucudaki vişnelerimle reçel yaptım. Neredeyse taze meyvayla yapmışım gibi güzel oldu. Fotoğrafları çekerken kahvaltının soğumasına aldırış etmeyen aileme çok teşekkür ediyorum.

Cuma, 19 Kasım 2010 17:51
 

Böğürtlen Reçeli

bogertlen_receli

Bu böğürtlenleri toplayan dedeme, muhafaza edip getiren ve tarifini paylaşan sevgili babanneme teşekkür ediyor, Allah onlardan razı olsun diyorum. Ve bende bu güzel tarifi sizlerle paylaşıyorum.

Çarşamba, 13 Ekim 2010 22:37
 


ihhcansuyu

ZİYARETÇİ SAYACI

mod_vvisit_counterBugün68
mod_vvisit_counterDün376
mod_vvisit_counterBu Hafta68
mod_vvisit_counterBu Ay68
mod_vvisit_counterTümü1754455

Tarif Arama